Kerteminde Motions Klub
E-mail:
kertemindemotionsklub@gmail.com

2017

Nyt medlem: Meld dig ind her                                                                                         Se Aktivitetskalender 2017 her

 


Kerteminde Motionsklub indkalder til ordinær generalforsamling
Onsdag d. 1. marts 2017 kl. 18.00 i Kertemindehallen

Dagsorden:

1. Valg af dirigent.
2. Valg af stemmetællere.
3. Aflæggelse og godkendelse af formandens årsberetning
4. Aflæggelse og godkendelse af revideret regnskab.
5. Valg af bestyrelsesmedlemmer og suppleanter.
På valg for 2 år er: Anita Hagelskær, Lene Martinussen og Mads Blirup.
På valg er: 2 suppleanter: Jørn Nielsen og Søren Henriksen.

6. Valg af revisor: På valg for 2 år er: Jan Rasmussen

Revisorsuppleant. På valg for 1 år er: Nicholas Plutte.

7. Indkomne forslag. Skal afleveres til bestyrelsen senest 8 dage før generalforsamlingen.

8. Eventuelt.

 
Pbv.

Mads Blirup

Efter generalforsamlingen er der spisning. Hvis du ønsker at deltage, bedes du tilmelde dig på liste i hallen eller ved at sende mail til:

joama@stofanet.dk

Tilmeldingsfrist: 22. februar 2017. Tilmelding er bindende

Prisen er kr. 30,00 (inkl. 1 øl/vand), som betales ved spisningen.

09-02-2017


Danmarks Længste Halvmarathon d. 4. februar 2017

 

 

RESULTALTLISTE

 
NAVN HOLD ELLER BY Tid
tt:mm:ss
Henrik Simonsen Team NB/LØBEXPERTEN 01:44:09
Henrik Due Jørgensen Kerteminde Motions Klub 01:56:14
Kidi Neto Kerteminde Efterskole 01:56:35
Michael Kjærgaard Nordfyns Bank 01:58:47
Morten Vollerup Svendborg 02:01:51
Søren Kuhlmann Kerteminde Motions Klub 02:02:30
Michael Eghøj Munkebo 02:02:31
Sisse Simonsen Team NB/Multiatleten 02:04:12
Carsten Malling Hjallelse Løbeklub 02:04:13
Lennart Damgaard Kerteminde Motions Klub 02:05:36
Jan Rasmussen Hjallelse Løbeklub 02:07:15
Jacob Hove Næsby 02:11:57
Sune Eriksen Næsby 02:11:58
Torben Larsen Kerteminde Motions Klub 02:12:13
Niels Jørgen Kirkebæk Kerteminde Motions Klub 02:14:36
Jette Fløjborg Løbexperten 02:14:37
Poul Fløjborg Løbexperten 02:14:38
Brian Jørgensen Odense 02:16:01
Lars Aagaard Atletica Horsens 02:17:36
Peter Klaas Martofte 02:17:58
Jesper Clement Kerte Løbeklub 02:19:05
Jørn Nielsen Kerteminde Motions Klub 02:19:31
Thomas Rysgaard Jensen Svendborg 02:19:58
Christian Dyrberg Tonserne 02:20:21
Zalan Taller Odense Runners 02:20:30
Mads Blirup Kerteminde Motions Klub 02:20:50
Michael Andersen Fjordager IF 02:21:11
René Bengtsen Fjordager IF 02:21:12
Karsten Schack Fjordager IF 02:21:16
Steffen Rasmussen Fjordager IF 02:21:19
Lisa Bay Svendborg 02:21:26
Jan Pedersen Langeskov 02:23:12
Caroline Thomsen Åbyhøj 02:24:34
Steffen Møllergård Odense Runners 02:25:24
Ole Mikkelsen Kerteminde Motions Klub 02:25:58
Sten Nor Vedersø Odense Runners 02:27:50
Frans Nørskov Kerteminde Motions Klub 02:29:07
Helle Stenberg Odense SV 02:29:08
Thomas Karl Andersen Team Veteran 02:29:10
Jakob Rasmussen Tonserne 02:29:57
Roland Christiansen Tonserne 02:31:15
Hans-Erik Rasmussen Odense Triatlon 02:34:57
Jørgen Thomsen Tonserne 02:34:59
Mette Buus Beck Odense 02:35:02
Jonas Kjer Taarbæk 02:37:19
Per Qvist Taarbæk 02:37:21
Sanne Nygård Kerteminde Motions Klub 02:37:24
Lars Rytter Sørensen Kerteminde Motions Klub 02:37:25
Peter Bromark Kerteminde 02:40:35
Trine Dydensborg Kerteminde Triklub 02:40:35
Lars Klinkby Kerteminde Triklub 02:41:30
Asger Olsen Kerteminde Motions Klub 02:42:57
Klaus Modberg Fjordager IF 02:43:15
Lars Pedersen Fjordager IF 02:43:16
Fie Majgård Fjordager IF 02:43:18
Mads Bonde Munke Mose Motion 02:44:21
Anse Lund Horsens 02:46:55
Uffe Kongstad Kerteminde Triklub 02:47:02
Mette Lunø Iversen Rynkeby 02:55:57
Josephine Christensen Århus 02:59:13
Henrik Lund Fåborg 03:17:03

61 gennemførte af 71 tilmeldt.

Første kvinde
Anden kvinde
Første og anden mand
 
 
Billeder: Lars Rytter Sørensen  
Se flere billeder/videoer på vores Facebook side  



08-02-2017